"Joogi autobiograafia" - raamatu tutvustus

Tere kõigile,

Mul on au teile teatada, et ilmus uus Lilleoru kirjastatud tõlkeraamat: legendaarne Paramhansa Yogananda "Joogi autobiograafia".

Joogameistri eriline elulugu, esmakordselt eesti keeles.

„Joogi autobiograafia“ ei ole tavaline raamat. See on vaimne aare.

Paramhansa Yogananda on üks kaasaja suurimaid vaimseid õpetajaid. Just tema vahendusel jõudsid iidsed joogalikud teadmised esimest korda läände. Tema õpetuse sisu oli lihtne ja ajatu: tunne iseennast ja avasta oma tegelikud võimalused. Liiga lihtne? Ometi vallandas 1946. aastal ilmunud „Joogi autobiograafia“ läänes vaimse revolutsiooni ning selle mõju ajas on vaid kasvanud. Miks?

“Joogi autobiograafia” on ühteaegu kummastav ja demüstifitseeriv. Mitte just sageli ei tule ette, et Paramhansa Yogananda mõõtu suur joogi paneb ise kirja oma eluloo, kergitades nii saladuse ja müstika loori, mis üldjuhul joogaõpetust ja joogisid ümbritseb. Yogananda kirjeldab soojalt ja südamlikult oma lapsepõlve ja perekonda, India pühamehi ja õpetajaid, õpiaastaid oma guru juures ning pikka aega saladuses hoitud eneseteostusõpetusi. Sellel teekonnal saab võimatu võimalikuks. Neis õpetustes talletatud teadmised inimese elu juhtivatest seaduspäradest, mida Yogananda järk-järgult avab, aitavad ka skeptilisema meelelaadiga inimesel kummastavat mõista ja aktsepteerida.

Võrratu elegantsi ja peene huumoriga kirjutatud raamat on ainukene omataoline teejuht India joogide iidsesse kultuuri. Paljud erinevad koolkonnad on tunnustanud “Joogi autobiograafiat” kui vaimse kirjanduse meistriteost.

“Joogi autobiograafia” ilmub eesti keelsena esmakordselt ja on tõlgitud otse 1946. aasta väljaandest, et avaneda kogu oma sisemises rikkuses just nimelt sellisena, nagu suur joogaõpetaja selle ise välja pakkus.

Kirjastaja Lilleoru Keskus OÜ, 2009.

“Mõnusalt teravmeelse huumoriga raamat, mis selgitab suurte meistrite ja autori enda elu näitel jooga tagamaid ja selles peituvaid arenguvõimalusi. Igati väärt lugemine nii silmaringi avardamiseks kui ka sügavamateks läbielamisteks.”

Raamat on müügil hästi varustatud raamatukauplustes üle Eesti. Kui ei ole müügil, küsige julgelt, sest tellimisvõimalus on kauplustele teada.

Osta saab ka Lilleorust koha pealt.

Posti teel saate tellida siit: http://www.lilleoru.ee/yogananda/Paramhansa_Yogananda.html

Tartus saate raamatut osta ka joogatundide eel Kalev Kikase käest.

Ingvar Villido, krija jooga õpetaja

Sansaara Stuudio

Telefon:
Riina 529 4740; Silja 5174560; Kalev 5094342