Ingvar Villido kursus "Elu häirivatest emotsioonidest vabanemine"

Toimumisaeg: 
Laupäev, 10.00 to Pühapäev, 17.00
Teema: 
Kursuse "Enesemuutmise kunst" I ja II osad

Toimumiskoht

Antoniuse Õue Seminariruum

Lutsu 3, Tartu

Enesemuutmise kunst I ja II: Mina, minu sisemaailm ja viis keha. Elu häirivatest emotsioonidest vabanemine, 2.-3. novembril, Tartus

Kursus koosneb „Enesemuutmise kunsti“ I ja II osast:

Laupäeval „Enesemuutmise kunst I: Mina, minu sisemaailm ja viis keha“

Kes ma olen? Kust pärinevad minu mõtted, tunded, aistingud ja ihad? Kuigi me juhindume sageli oma mõtetest, sisehäälest, kõhutundest või veendumustest, ei tea me sageli, kust meie mõtted, tunded või teadmised pärinevad. Me ei tea, mis meid juhib, või vajame me selle selgitamiseks psühholoogide abi.

Kursusel “Mina, minu sisemaailm ja viis keha” õpid orienteeruma oma sisemaailmas ning eristama seal toimuvaid protsesse. See annab sulle võimaluse saada teadlikuks oma toimimise motiividest ja elu juhtivatest jõududest – ning saada nii ise oma elu meistriks.

Praktilise kogemuse kaudu õpid:

 • eristama ja mõistma oma sisemaailmas toimuvaid protsesse;
 • millest Sa koosned, millised on sinu viis keha ning nende omadused ja võimalused;
 • füüsiline keha – nähtav ja tajutav organism ning sellega seotud aistingud;
 • vitaalne keha – emotsioonid;
 • mentaalne keha – mälu, mõtted, meenutused, ettekujutused, planeerimisvõime;
 • intellekt – taip, intuitsioon, inspiratsioon, eristamisvõime, teadlikkus;
 • vaimne keha – olemasolu ehk Sinu tegelik identiteet, kõrgeim Mina.

Pühapäeval „Enesemuutmise kunst II: Elu häirivatest emotsioonidest vabanemine“

Kui oleme innustunud, lendab ükskõik milline töö kiiresti ja kergelt. Kui oleme rusutud, ei edene miski. Kui oleme armunud, tundub ka tormine taevas helge. Kui meid painab ärevus ja stress, tundub nagu probleemidele ei leidukski lahendust. Miks on emotsioonidel meie elus nii juhtiv roll? Milliseid tagajärgi see endaga kaasa toob? Kas negatiivsete emotsioonide loodud nõiaringist on võimalik välja pääseda?

Kursusel omandad praktilised tehnikad emotsioonide vabastamiseks. Nende abil saad vabaneda nii hetkel aktiivsetest kui ka minevikus kogetud emotsioonidest. Sa võid õige pea avastada, et Sul on rohkem energiat ja aega, Sinu töö sujub ning suhted Sind ümbritsevate inimestega muutuvad. Kui vabaned emotsioonide sunnist, tulevad Sinu ellu ka uued, seni varjul olnud kvaliteedid: paranevad teadlikkus ja eristamisvõime, avalduvad intuitsioon ja inspiratsioon. Teadlikkuse abil saad sa ise teadlikult oma elu kujundada. Emotsioonide taandudes ilmestub ka iseeneslik rõõmsus, mis ei ole emotsioon, vaid olemasolu omadus.

Meie kultuuris väärtustatakse ratsionaalsust ja emotsionaalset mõõdukust. Selle hinnaks on palju mõistuse poolt maha surutud emotsioone, mis avaldavad suurt mõju füüsilisele ja psüühilisele tervisele. Võib-olla pead sa esmalt õppima emotsioone uuesti teadvustama ja kasutama?

Praktilise kogemuse kaudu õpid:

 • märkama emotsioone ja mõistma nende mõju Sinu igapäevasele elule;
 • valdama oma emotsioone ja vabanema neist, mida sa oma ellu ei soovi.

Kursuse teemad:

 • Mis on emotsioonid ja kust nad tulevad?
 • Kuidas emotsioone tabada, enne kui nad Sinu elu juhtima asuvad?
 • Kuidas vabaneda häirivatest emotsioonidest?
 • Tehnikad häirivatest emotsioonidest vabanemiseks.

Juhendaja tutvustus: Ingvar Villido

Lilleoru keskuse asutaja, MTÜ Lilleoru koolitusjuht ja krija jooga õpetaja Ingvar Villido on tegelenud praktilise eneseuurimise ja -arendamisega üle 25 aasta. Maailma erinevate vaimsete õpetuste praktiline tundmaõppimine on andnud talle avara teadmiste ja kogemuste pagasi. Tema õpetamismeetod on individuaalse kogemuse edastamisel põhinev ja omandatud tehnikad annavad igaühele võime teadlikult hallata ja vajalikul viisil muuta just tema elu. Babadži krija jooga meistrina esindab ta Eestis iidset joogaliini, mis on olnud aastatuhandeid tuntud vaid India suurte joogameistrite väikeses ringis.

 

Laupäev, November 2, 2013 - 10:00 to Pühapäev, November 3, 2013 - 17:00

Makseinfo :Osalustasu: €130

Et kinnitada enda koht grupis, palume maksta osalemistasu hiljemalt 15. oktoobriks ülekandega MTÜ Lilleoru arvele: Selgitus „Enesemuutmiskunst I ja II, Tartus”.

Osaleda on võimalik ka ainult ühel kursusepäeval, osalustasu eraldi on:
Laupäeval, 2. novembril „Enesemuutmise kunst I: Mina, minu sisemaailm ja viis keha“ - 60 eurot
Pühapäeval, 3. novembril „Enesemuutmise kunst II: Elu häirivatest emotsioonidest vabanemine“ - 70 eurot (NB! eeldab kursuse 1. osa varasemat läbimist)
Kui soovid osaleda ainult ühel kursusepäeval, palun märgi see registreerudes ära!

Kui osaled järjest kõigil neljal enesemuutmise kunsti kursusel, tuleb kogumaksumus 10% soodsam ehk teisisõnu arvestame viimase kursuse tasust 34,5 eurot maha.

Registreerumine Registreeru sündmusele Lilleoru kodulehel!

Lisainfo: Anne-Ly Naukas

e-mail: annapurna@lilleoru.ee

tel: +372 56 66 94 55

Lisainfo:
Kalev Kikas
Telefon:
+372-509 4342

Sansaara Stuudio

Telefon:
Riina 529 4740; Silja 5174560; Kalev 5094342